Etiketlenen üyelerin listesi

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Coolumsu


Alt 14 Eylül 2018, 14:49   #1
Durumu:
Çevrimdışı
Bella
Orgeneral
ÜYE BİLGİLERİ ZİYARETÇİLERE KAPALIDIR
Dünyayı değiştiremiyorsan dünyanı değiştir.
Standart TRT’ye terör propagandası Cezası

TRT’ye terör propagandası Cezası

24 Haziran seçimlerine iki gün kala TRT Diyanet ekranlarında 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin planlayıcısı olduğu ifade edilen Fethullah Gülen’in sözlerini yazdığı şarkının yayımlanması skandalının ardından devreye giren Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) TRT’ye ceza verdi.

Kamu yayıncılığı yapan TRT, güftesi Gülen Cemaati’nin bir numaralı ismi Fethullah Gülen’e ait olan “Bulanlar Hakkı Buldu” isimli şarkıyı yayımladı ve 22 Haziran’daki bu yayında Gülen’in ismi de açıkça ekranda yer aldı. Yayının ardından TRT Diyanet’in yayınından sorumlu Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Arşivdeki görüntü yayınlanmıştır ve ilgililer hakkında soruşturma başlatılmıştır” denilse de kanal, ceza almaktan kurtulamadı.

CHP’li Tığlı başvurdu
CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’nın şikâyeti üzerine toplanan RTÜK Üst Kurulu, uzman raporu çerçevesinde yayın ihlalini görüştü. TRT Diyanet’teki yayının terör örgütü liderini ödüllendirme anlamına geldiğini ifade eden CHP’li Tığlı, “Nasıl oluyor da kamu kurumu olan TRT’nin kanalında terör elebaşı Gülen’in güftesi ve ismi yayınlanabiliyor? Bu yayının yapılması ile terör örgütleriyle mücadele için çıkartılan KHK de görmezden geliniyor” dedi.

“Terörle mücadeleyi zayıflattı”
RTÜK uzmanı tarafından yapılan değerlendirmede ise cemaat yapılanmasının bir numaralı ismi Fethullah Gülen’in adının kanalda açıkça yayınlanmasının terör örgütünün amaçlarına hizmet ettiği ifade edildi. Yayınla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda da soruşturma açıldığı bildirilen değerlendirmede, olayın izleyicide rahatsızlık oluşturduğu ve terörlü mücadeleyi zayıflattığı ifade edildi.

  Alıntı

Alt 07 Ekim 2018, 04:04   #2
Durumu:
Çevrimdışı
Coolumsu
Acemi Er
ÜYE BİLGİLERİ ZİYARETÇİLERE KAPALIDIR
www.forumzirve.net
Standart Cevap: TRT’ye terör propagandası Cezası

Doğru yapılmış. Daha dikkatli olunması gerekir.

Bella bunu beğendi.
  Alıntı

« önceki Konuya git | sonraki Konuya git »

Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler : 1 (Üye: 0, Misafir: 1)
 

Seçenekler
Stil

Yukarı Git