Etiketlenen üyelerin listesi


Alt 09 Temmuz 2018, 13:45   #1
Durumu:
Çevrimdışı
Bella
Orgeneral
ÜYE BİLGİLERİ ZİYARETÇİLERE KAPALIDIR
Dünyayı değiştiremiyorsan dünyanı değiştir.
Standart Tren Faciasının Kahramanları

Tren Faciasının Kahramanları

Tren Faciasının Kahramanları
Forum Zirve - Prestijli Genel Forum Sitesi
forumzirve
Türkiye dün akşam saatlerinden beri 24 kişinin yaşamını yitirdiği 318 kişinin de yaralandığı tren kazasının şokunu yaşıyor. Araçların ulaşmakta güçlük çektiği bir bölgede meydana gelen kazaya ilk olarak traktörlerle ulaşan köylüler müdahale etti. Bir çok yaralıyı traktörlerle hastaneye yetiştiren ve kurtarma ekiplerini olay yerine taşıyan köylüler ölü sayısının artmasının önüne geçti.

Edirne Uzunköprü'den 362 yolcu ve 6 personel ile Halkalı gitmek üzere 15.40'ta hareket eden yolcu treni saat 17.00 sıralarında Tekirdağ’ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi’nde raydan çıkarak devrildi. Metrelerce sürüklenen trende bulunan yolcular dehşeti yaşadı.

Bu sırada patlamayı andıran gürültü üzerine çevrede bulunan köylüler kazazedelere yardım edebilmek için seferber oldu. Kısa sürede olay yerine giden köylüler, yaralıları araçların giremediği bölgeden traktörleriyle taşıyarak ambulanslara yetiştirdi. Yaralılar, köylülerin traktörlerle yaptıkları bu yardımların ölü sayısının artmasını engelleyen en büyük etken oldu.

Kaza yerinde ise arama ve kurtarma çalışmaları sabaha kadar aralıksız sürdürüldü. Yaralılar, başta Çorlu olmak üzere Tekirdağ, bağlı diğer ilçeler ile İstanbul’daki devlet ve özel hastanelerde tedaviye alındı. Yakınları da yaralıların bulunduğu hastanelere akın etti.

  Alıntı

Alt 19 Temmuz 2018, 15:28   #2
Durumu:
Çevrimdışı
ÜYE BİLGİLERİ ZİYARETÇİLERE KAPALIDIR
Standart Cevap: Tren Faciasının Kahramanları

Yurdum insanı..

  Alıntı

« önceki Konuya git | sonraki Konuya git »

Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler : 1 (Üye: 0, Misafir: 1)
 

Seçenekler
Stil

Yukarı Git