ForumZirve.Net, Forum, Forum Sitesi, Forumlar

Forum KayıtForum Kayıt ForumForum OyunlarOyunlar MesajlarMesajlar GruplarGruplar Üye GruplarıYönetim ZirveFM DinleZirveFM TwitterTwitter FacebookFacebook İletişimReklam Ver
 
Forum Forumlar Forum Sitesi Forum Grup Forum Albüm Forumları Okudum
Go Back   ForumZirve.Net - Forum, Forumlar, Forum Sitesi Sağlık Genel Sağlık Konuları İlaçlar

Levopront Yan Etkileri

 İlaçlar forumunda yer alan Levopront Yan Etkileri konusu, Levopront Yan Etkileri Levopront Yan Etkileri Levopront Öksürük Şurubu İlaç Etken Maddesi: Levodropropizin İlaç Marka İsmi: Levopront Öksürük Şurubu Levopront (Levodropropizin) Nedir? Levodropropizin öksürük kesici bir ilaçtır. Levodropropizin öksürük refleksi ...


Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 08-Eylül-2012, 10:28   #1 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Levopront Yan Etkileri

Levopront Yan Etkileri

Levopront Öksürük Şurubu
İlaç Etken Maddesi:
Levodropropizin
İlaç Marka İsmi:
Levopront Öksürük Şurubu

Levopront (Levodropropizin) Nedir?

Levodropropizin öksürük kesici bir ilaçtır. Levodropropizin öksürük refleksi üzerine etki ederek öksürük kesici etkisini gösterir.

Levodropropizin aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

çeşitli nedenlere bağlı kuru öksürük (balgamsız öksürük).

Levodropropizin burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.


Levopront (Levodropropizin) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir ?

Eğer Levodropropizin’e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa ya da ağır karaciğer hastalığınız varsa veya balgam çıkarmakta zorlanıyorsanız bu ilacı kullanmayınız.

Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da şeker hastalığınız (diyabet), karaciğer hastalığınız veya ağır böbrek hastalığınız varsa Levodropropizin kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe Levodopropizin’i 7 günden fazla kullanmayınız. Eğer 7 günlük tedavi döneminde belirtilerinizde iyileşme görülmezse ilaç kullanımına ara veriniz ve doktorunuzu arayınız.

Levopront (Levodropropizin) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Levodropropizin’e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa ya da ağır karaciğer hastalığınız varsa veya balgam çıkarmakta zorlanıyorsanız bu ilacı kullanmayınız.

Aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz Levodropropizin kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

ciddi böbrek yetmezliği;
karaciğer hastalığı;
şeker hastalığı (diyabet).

Eğer bu durumlardan herhangi birine sahipseniz, Levodropropizin’ı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için dozaj ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bu ilaç sukroz (çay şekeri) içerir. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı hassas olduğunuz söylenmişse veya şeker (diyabet) hastasıysanız bu ilacı almadan önce doktorunuzla konuşunuz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Levopront (Levodropropizin) Kullanabilir miyim?

Levodropropizin anne karnındaki bebek için zararlı olabilir. Hamileyseniz veya tedavi dönemindeki tarihlerde gebe kalmayı planlıyorsanız, Levodropropizin kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. Levodropropizin’in anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.Araç ve Makine Kullanırken Levopront (Levodropropizin) Kullanabilir miyim?

Levodropropizin nadir de olsa düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sebep olabilir. Eğer araç veya makine kullanacaksanız ya da dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir iş yapacaksanız dikkatli olunuz.Levopront (Levodropropizin) Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe, ilacınızı tercihen aç karnına alınız. Levodropropizin alım zamanlarınız arasında en az 6 saat geçmesine dikkat ediniz.

Şurup formda hazırlanan Levodropropizin’i doğru dozda aldığınızdan emin olmak için, ilacınızı alırken özel bir doz ölçüm kaşığı ya da ölçüm kabı kullanınız. Yemek kaşığı ya da diğer başka bir araç – gereç kullanmayınız. Eğer herhangi bir doz ölçüm aletiniz yoksa eczacınızdan isteyebilirsiniz.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe Levodopropizin’i 7 günden fazla kullanmayınız. Eğer 7 günlük tedavi döneminde belirtilerinizde iyileşme görülmezse ilaç kullanımına ara veriniz ve doktorunuzu arayınız.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için çift doz ilaç almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Levopront (Levodropropizin) Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Levodropropizin nadir de olsa düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sebep olabilir. Eğer araç veya makine kullanacaksanız ya da dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir iş yapacaksanız dikkatli olunuz.

Levodropropizin kullanımınız süresince yiyecek, içecek ya da aktivitelerle ilgili bir kısıtlama konusunda doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Levopront’un (Levodropropizin) Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı isteyiniz: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.Aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz hemen doktorunuza bildiriniz veya acil sağlık yardımı alınız:

bulantı, kusma;
hazımsızlık;
midede yanma hissi;
ishal;
halsizlik, yorgunluk, uyuşukluk;
baş ağrısı, baş dönmesi;
çarpıntı.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

ciltte kızarıklık, kaşıntı.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Levopront (Levodropropizin) ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız Levodropropizin kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

sedatif ve hipnotikler [deksmedetomidin (Precedex); doksilamin süksinat (Unisom); melatonin (Melatonina); midazolam (Demizolam, Dormicum); zopiklon (İmovane); vb.].

Bu liste Levodropropizin ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Levodropropizin ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Levopront’u (Levodropropizin) Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

İlacınızı oda sıcaklığında; nemden, ışıktan ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Levopront Öksürük Şurubu ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Levopront Öksürük Şurubu ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız;Levopront Öksürük Şurubu'nu asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Levopront Öksürük Şurubu'nu sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Uyarı! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.» Levopront Yan Etkileri - www.ForumZirve.Net

  Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Yukarıdaki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.

Etiketler
etkileri, levopront, yan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:40.

Forum Künyemiz
Uyarı

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2011 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
Açılış Tarihi : 05.12.2011
Kuruluş Tarihi : 20.11.2011
Hazırlayan & Tasarlayan : ForumZirve
 

Sosyal paylaşım platformu olan ForumZirve.Net sitemizde, kullanıcılar 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan ForumZirve.Net sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İletişim panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, ForumZirve.Net yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.

www.ForumZirve.Net © 2011-2016
Forum, Forumlar, Forum Sitesi, Etiket, Sitemap, Arşiv