ForumZirve.Net, Forum, Forum Sitesi, Forumlar

Forum KayıtForum Kayıt ForumForum OyunlarOyunlar MesajlarMesajlar GruplarGruplar Üye GruplarıYönetim ZirveFM DinleZirveFM TwitterTwitter FacebookFacebook İletişimReklam Ver
 
Forum Forumlar Forum Sitesi Forum Grup Forum Albüm Forumları Okudum
Go Back   ForumZirve.Net - Forum, Forumlar, Forum Sitesi Sağlık Genel Sağlık Konuları İlaçlar

Perebron Yan Etkileri

 İlaçlar forumunda yer alan Perebron Yan Etkileri konusu, Perebron Yan Etkileri Perebron Yan Etkileri Oksolamin öksürük kesici bir ilaçtır. Oksolamin öksürük refleksi üzerine etki ederek öksürük kesici etkisini gösterir. Ayrıca balgamın akışkanlığını arttırır ve solunum yollarındaki iltihabi durumlar ...


Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 04-Şubat-2012, 10:09   #1 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Giriş Perebron Yan Etkileri

Perebron Yan Etkileri

Oksolamin öksürük kesici bir ilaçtır. Oksolamin öksürük refleksi üzerine etki ederek öksürük kesici etkisini gösterir. Ayrıca balgamın akışkanlığını arttırır ve solunum yollarındaki iltihabi durumlar üzerine de etkisi vardır.

Oksolamin aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

soğuk algınlığı ve üst solunum yolu enfeksiyonları ile birlikte görülen öksürük.

Oksolamin burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.


Perebron (Oksolamin) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir ?

Eğer Oksolamin’e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.Oksolamin kullanımı sonrasında ağzınızın içerisinde geçici bir his azalması, his kaybı yaşayabilirsiniz; endişelenmeyiniz. Oksolamin’in hafif lokal anestezik etkisi vardır.

Oksolamin mide ve bağırsaklarda istenmeyen yan etkilere sebep olabilir. İlacınızı yemeklerden sonra ve/veya bire bir oranında su ile karıştırarak (her 1 ölçek şurup için 1 ölçek su ile karıştırarak) alırsanız, ilacın bu yan etkisini önleyebilirsiniz.

Belirtilerinizde iyileşme görülmezse doktorunuzu arayınız.

Doktor tarafından aksi belirtilmedikçe bu ilacı 2 yaşından küçük çocuklara vermeyiniz.

Perebron (Oksolamin) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Oksolamin’e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da hassas bir mideye sahipseniz Oksolamin kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz. Oksolamin mide ve bağırsaklarda istenmeyen yan etkilere sebep olabilir.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Perebron (Oksolamin) Kullanabilir miyim?

Gebelik kategorisi C. Oksolamin’in anne karnındaki bebek için zararlı olup olmadığı bilinmemektedir. Hamileyseniz veya tedavi dönemindeki tarihlerde gebe kalmayı planlıyorsanız, ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.Araç ve Makine Kullanırken Perebron (Oksolamin) Kullanabilir miyim?

İlacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.Perebron (Oksolamin) Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Oksolamin’i yemeklerden sonra alınız.

Oksolamin mide ve bağırsaklarda istenmeyen yan etkilere sebep olabilir. İlacınızı yemeklerden sonra ve/veya bire bir oranında su ile karıştırarak (her 1 ölçek şurup için 1 ölçek su ile karıştırarak) alırsanız, ilacın bu yan etkisini önleyebilirsiniz.

Şurup formda hazırlanan Oksolamin’i doğru dozda aldığınızdan emin olmak için, ilacınızı alırken özel bir doz ölçüm kaşığı ya da ölçüm kabı kullanınız. Yemek kaşığı ya da diğer başka bir araç – gereç kullanmayınız. Eğer herhangi bir doz ölçüm aletiniz yoksa eczacınızdan isteyebilirsiniz.

Doktor tarafından aksi belirtilmedikçe bu ilacı 2 yaşından küçük çocuklara vermeyiniz.

Belirtilerinizde iyileşme görülmezse doktorunuzu arayınız.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için çift doz ilaç almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Doz aşımı belirtileri şu gibi durumları içerebilir: Kusma, baş dönmesi, heyecanlanma.

Perebron (Oksolamin) Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Oksolamin’i aç karnına almaktan kaçınınız. İlacın aç karnına alınması bulantı, kusma gibi yan etkilerin görülme riskini arttırır.

Perebron’un (Oksolamin) Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı isteyiniz: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.Aşağıdaki gibi ciddi yan etkilerden herhangi birine sahipseniz hemen doktorunuzu arayınız:

olmayan şeyleri görme, hissetme, duyma (halüsinasyonlar).

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

ağız içerisinde geçici his azalması, his kaybı;
bulantı, kusma;
bağırsak hareketlerinde artış.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Perebron (Oksolamin) ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız Oksolamin kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaçlar [varfarin sodyum (Coumadin)].

Bu liste Oksolamin ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Oksolamin ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Perebron’u (Oksolamin) Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Perebron Şurup'u oda sıcaklığında; nemden ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Perebron Şurup ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Perebron Şurup ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız;Perebron Şurup'u asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Perebron Şurup'u sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Uyarı! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Kullanılan kaynaklar ve güvenilirlik politikası için tıklayınız. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

» Perebron Yan Etkileri - www.ForumZirve.Net

  Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Yukarıdaki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.

Etiketler
etkileri, perebron, yan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:33.

Forum Künyemiz
Uyarı

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2011 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
Açılış Tarihi : 05.12.2011
Kuruluş Tarihi : 20.11.2011
Hazırlayan & Tasarlayan : ForumZirve
 

Sosyal paylaşım platformu olan ForumZirve.Net sitemizde, kullanıcılar 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan ForumZirve.Net sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İletişim panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, ForumZirve.Net yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.

www.ForumZirve.Net © 2011-2016
Forum, Forumlar, Forum Sitesi, Etiket, Sitemap, Arşiv