ForumZirve.Net, Forum, Forum Sitesi, Forumlar

Forum KayıtForum Kayıt ForumForum OyunlarOyunlar MesajlarMesajlar GruplarGruplar Üye GruplarıYönetim ZirveFM DinleZirveFM TwitterTwitter FacebookFacebook İletişimReklam Ver
 
Forum Forumlar Forum Sitesi Forum Grup Forum Albüm Forumları Okudum
Go Back   ForumZirve.Net - Forum, Forumlar, Forum Sitesi Sağlık Genel Sağlık Konuları İlaçlar

Daflon Yan Etkileri

 İlaçlar forumunda yer alan Daflon Yan Etkileri konusu, Daflon Yan Etkileri Daflon Yan Etkileri Daflon Film Kaplı Tablet İlaç Etken Maddesi: Diosmin Hesperidin İlaç Marka İsmi: Daflon Film Kaplı Tablet Diosmin ve Hesperidin Nedir? Diosmin ve Hesperidin kombinasyonu ...


Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 11-Ocak-2012, 09:41   #1 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Doğru Daflon Yan Etkileri

Daflon Yan Etkileri

Daflon Film Kaplı Tablet
İlaç Etken Maddesi:
Diosmin
Hesperidin
İlaç Marka İsmi:
Daflon Film Kaplı Tablet

Diosmin ve Hesperidin Nedir?

Diosmin ve Hesperidin kombinasyonu damar koruyucular (vazoprotektifler) grubundaki ilaçlardan biridir. Diosmin ve Hesperidin toplardamarlar üzerinde kuvvetlendirici ve koruyucu etki gösterir. Küçük damarlardaki dolaşım üzerinde olumlu etkiler yapar.

Diosmin ve Hesperidin kombinasyonu aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

basur (hemoroid) krizlerine ait işlevsel belirtiler;
kronik toplardamar yetmezliği (ağırlık ve şişkinlik hissi, bacak ödemi, ağrı, gece gelen kramplar).

Diosmin ve Hesperidin burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.


Diosmin ve Hesperidin Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer Diosmin ve Hesperidin’i basur (hemoroid) için kullanıyorsanız ve basur belirtileri 15 gün içerisinde geçmezse, tedavinin gözden geçirilmesi için doktorunuza başvurunuz.

Toplardamar rahatsızlığınız varsa kilonuzu kontrol altında tutmaya ve aşırı kilo almamaya büyük özen gösteriniz. Uzun süre ayakta kalmaktan kaçınınız. Doktorunuz size bazı egzersiz hareketleri veya koruyucu çoraplar önerdiyse bu tavsiyelere uyunuz.

Güneşe ve sıcağa maruz kalmaktan kaçınınız. Eğer güneşli bir havada dışarıda olmanız gerekiyorsa koruyucu giysiler giyiniz.

Diosmin ve Hesperidin Kullanmadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Diosmin’e, Hesperidin’e ve/veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

Eğer belirli bazı rahatsızlıklarınız varsa, Diosmin ve Hesperidin kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da tedavi sırasında daha düşük doz kullanımı veya özel gözetim gerekebilir. Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da herhangi bir hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Diosmin ve Hesperidin Kullanabilir miyim?

Gebelik kategorisi B. Bu ilacın anne karnındaki bebek için zararlı olup olmadığı bilinmemektedir. Eğer hamileyseniz öncelikle doktorunuz ile görüşmeden Diosmin ve Hesperidin kullanmayınız. Eğer tedavi sırasında hamile kalırsanız hemen doktorunuza durumu bildiriniz. Diosmin ve Hesperidin'in anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız öncelikle doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Araç ve Makine Kullanırken Diosmin ve Hesperidin Kullanabilir miyim?

İlacın araç ve makine kullanımı üzerine etkisi yoktur.

Diosmin ve Hesperidin Nasıl Kullanılır?

Diosmin ve Hesperidin'i tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Kullanım direktiflerinde anlamadığınız bir nokta olursa doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

İlacınızı yemeklerle brlikte alınız.

İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Diosmin ve Hesperidin tabletleri kırmayınız, ezmeyiniz veya çiğnemeyiniz. Hapı bir bütün olarak yutunuz.

Eğer Diosmin ve Hesperidin’i basur (hemoroid) için kullanıyorsanız ve basur belirtileri 15 gün içerisinde geçmezse, tedavinin gözden geçirilmesi için doktorunuza başvurunuz.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız, almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için çift doz ilaç almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz. Doz aşımı belirtileri bilinmemektedir.

Diosmin ve Hesperidin Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Güneşe ve sıcağa maruz kalmaktan kaçınınız.

Toplardamar rahatsızlığınız varsa kilonuzu kontrol altında tutmaya ve aşırı kilo almamaya büyük özen gösteriniz. Uzun süre ayakta kalmaktan kaçınınız.

Diosmin ve Hesperidin’in Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı alınız : ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkilerin meydana gelmesi daha olasıdır. Aşağıdaki gibi hafif yan etkiler meydana gelirse Diosmin ve Hesperidin kullanmaya devam ediniz ve doktorunuz ile görüşünüz:

rahatsızlık hissi;
mide rahatsızlıkları.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Diosmin ve Hesperidin ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Bu ilaca dair bilinen bir ilaç etkileşimi bulunmamaktadır. Ancak Diosmin ve Hesperidin ile etkileşebilecek çeşitli ilaçlar olabilir. Hekiminize reçeteli veya reçetesiz satılan, kullandığınız tüm ilaçları söyleyiniz. Bunlar; vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size reçete edilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan yeni bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Diosmin ve Hesperidin’i Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

İlacınızı oda sıcaklığında nemden ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Daflon Film Kaplı Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Daflon Film Kaplı Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Daflon Film Kaplı Tablet'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Daflon Film Kaplı Tablet'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

UYARI!
İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Kullanılan kaynaklar ve güvenilirlik politikası için tıklayınız. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.
» Daflon Yan Etkileri - www.ForumZirve.Net

  Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Yukarıdaki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.

Etiketler
daflon, etkileri, yan


Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 16:42.

Forum Künyemiz
Uyarı

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2011 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
Açılış Tarihi : 05.12.2011
Kuruluş Tarihi : 20.11.2011
Hazırlayan & Tasarlayan : ForumZirve
 

Sosyal paylaşım platformu olan ForumZirve.Net sitemizde, kullanıcılar 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan ForumZirve.Net sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İletişim panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, ForumZirve.Net yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.

www.ForumZirve.Net © 2011-2016
Forum, Forumlar, Forum Sitesi, Etiket, Sitemap, Arşiv