Etiketlenen üyelerin listesi


Alt 10 Temmuz 2018, 20:37   #1
Durumu:
Çevrimdışı
Selim
Orgeneral
ÜYE BİLGİLERİ ZİYARETÇİLERE KAPALIDIR
FENERBAHÇE
Standart Hristiyanlar Cennete Girecekmi.

Hristiyanlar Cennete Girecekmi.

Günümüz Yahudi ve Hıristiyanları içinde Hz. Muhammed (s.a.v.)'in peygamberliğine iman eden ve Kur'an'ın doğruluğuna inananlar var mıdır? Böyle birileri varsa bunlar nerede yaşamaktadır? Yahûdi veya Hıristiyan olup da Yahûdîlik veya Hıristiyanlık dinine bağlı kalan, Allah'ın cennete girmenin şartı olarak belirlediği bütün kitaplara ve peygamberlere îmân eden bir kişiyi bize gösterebilir misiniz ki onun ehl-i îmândan olduğunu kabul edelim? Eğer böyle biri yok-sa bu meyanda söylenilen bütün sözler birtakım hayal ve rüyalar olmaktan öte bir anlam ifade etmeyecektir.
Cennete girmek için Hz. Muhammed (s.a.v.)'e iman etmek ve ona tâbi olmak şarttır. Cennete girmenin olmazsa olmaz şartı, Hz. Muhammed (s.a.v.)'e iman etmek ve Allah'tan getirdiği her şeye tâbi olmaktır. Daha önce de belirttiğimiz üzere ne Hıristiyanlık inancının lideri Vatikan'daki büyük Papa, ne de en alt seviyedeki bir papaz ya da haham, yani Yahûdi ve Hıristiyanlardan hiç kimse peygamberimizin ve Kur'ân-ı Kerim'in hak olduğuna inanmamaktadır. Bü-tün Yahûdi ve Hıristiyanlar Hz. Muhammed'in peygamberliğini yalanlamaktadır. Farz-ı muhal kabilinden bir an için onların Hz. Muhammed (s.a.v.)'in peygamberliğine inandıklarını, Mesih'in ilahlığını, rablığını ve Allah'ın oğlu olması şeklindeki inançlarını tashih ettiklerini düşünsek bile bu yeterli değildir. Mutlaka, Hâtem ul-Enbiyâi ve'l-Murselîn olan Hz. Muhammed (s.a.v.)'e tâbi olmaları ve onun getirdiği dine ters düşen dinî terk etmeleri gerekir ki bu Allah Teâlâ'nın yüce kitabında zo-runlu kıldığı bir şarttır. Şurası kesin bir vakıadır ki, Hz. Peygamber Yahûdi ve Hıristiyanların öne sürdüğü gibi sadece Araplara değil, bütün beşeriyete gönderilmiştir. Yahudi ve Hıristiyanlarla Hz. Peygamber'in risâletiyle ilgili tartışmalarımızda kendilerine apaçık deliller getir-diğimizde, “O Arapların peygamberidir, dolayısıyla ona tâbi olmak bize vacip değildir." derler. “Ey Rasû-lüm! Biz seni bütün insanlığa rahmetimizin müjdecisi, azabımızın uyarıcısı olarak gönder-dik.” (12)“Ey insanlar! Ben sizin hepinize Allah tarafından gönderilen Peygamberim.”(13) âyet-leri sebebiyle Hz. Muhammed (s.a.v.)'in peygamberli-ğinin umûmî olduğunu hiç kimse inkâr edemez. O hal-de Hz. Peygamber bütün insanlığa gönderilmişse ona tâbi olmanın vacip olmadığı nasıl söylenebilir?
İşte durum gösteriyor ki günümüzdeki Yahudi ve Hırıstiyanların cennete giremeyeceğine yüzlerce Kur'an'da deliller vardır. Bu konuda iyi niyet beslemek Allah'ın iradesine karşı gelmektir. Allah'ın iradesine karşı geleni Rabbimizin cennetine koymayacağı açıktır. Allah safdillik edenlere basiret ve firaset versin.

  Alıntı

« önceki Konuya git | sonraki Konuya git »

Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler : 1 (Üye: 0, Misafir: 1)
 

Seçenekler
Stil

Yukarı Git