Etiketlenen üyelerin listesi


Alt 10 Temmuz 2018, 13:56   #1
Durumu:
Çevrimdışı
Bella
Orgeneral
ÜYE BİLGİLERİ ZİYARETÇİLERE KAPALIDIR
Dünyayı değiştiremiyorsan dünyanı değiştir.
Standart Cüzzam (Lepra) Nedir? Cüzzam Nasıl Nulaşır? Cüzzamın Belirtileri ve Tedavisi

Cüzzam (Lepra) Nedir? Cüzzam Nasıl Nulaşır? Cüzzamın Belirtileri ve Tedavisi

Cüzzam (Lepra) Nedir? Cüzzam Nasıl Nulaşır? Cüzzamın Belirtileri ve Tedavisi

cüzzam hastalığı nedir , cüzzam hastalığının belirtileri nelerdir , lepra nedir , lepra ne demektir , lepra tedavisi , cüzzam hastalığı iyileşir mi , cüzzam hastalığı hakkında bilgi, sağlık forumları

Forum Zirve - Prestijli Genel Forum Sitesi
forumzirve

Cüzzam, deriyi, üst solunum yollarını, gözleri ve burun mukozasını etkileyen, kronik ve son derece ilerleyici bir hastalıktır. Tedavi edilmezse ileri seviye sakatlığa ve hastanın vücudunda şekil bozukluğuna neden olabilir. Daha çok tropikal ve subtropikal iklim bölgelerinde ve gelişmemiş ülkelerde görülen cüzzama gelişmiş ülkelerde pek rastlanmaz. Bulaşma ihtimali oldukça düşük olan bu hastalık, ülkemizde Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da daha yaygındır. Bunun nedeni bu bölgelerin diğer bölgelerimize nazaran sağlık hizmetlerine erişim ve düzenli beslenme açısından daha geri kalmış olmasıdır.

Cüzzamın tipik belirtileri açık renkli deri yaraları, kas güçsüzlüğü, el, kol ve bacaklarda uyuşma hissidir. Ancak hastalığın şiddetine göre kişide daha ağır belirtiler de görülebilir. Cüzzamın tedavisinde doktorlar genelde antibiyotikler reçete ederler. Ancak ilerlemiş vakalarda antibiyotik kullanımı işe yarayamayabilir. Bu yüzden de hastalığın erken evresinde hastaya müdahale edilmesi oldukça önemlidir.

  Alıntı

« önceki Konuya git | sonraki Konuya git »

Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler : 1 (Üye: 0, Misafir: 1)
 

Seçenekler
Stil

Yukarı Git