Etiketlenen üyelerin listesi


Alt 14 Temmuz 2018, 14:12   #1
Durumu:
Çevrimdışı
Selim
Orgeneral
ÜYE BİLGİLERİ ZİYARETÇİLERE KAPALIDIR
FENERBAHÇE
Standart Erkekler İçin Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Erkekler İçin Sağlıklı Saç Uzatma YöntemleriErkekler İçin Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçları ile ilgili sorunlar yaşayan ve saçlarının uzama hızından ve seyrekliğinden şikâyetçi olan erkekler için sağlıklı saç uzatma yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemleri mercek altına aldığımızda şu seçenekler öne çıkmaktadır.

SARIMSAK İLE SAÇ UZATMA

Bu işlem için 4-5 adet diş sarımsağa ihtiyacımız var. Havanda ezilen sarımsak saç diplerinize sürülerek uygulanır. Bu işlemi yaptıktan sonra doğal şampuan ile saçlarınız özenli şekilde yıkanmalıdır. 2 günde bir defa yapacağınız bu uygulama için dikkat etmeniz gereken nokta sarımsağı çok uzun süre bekletmemektir. 2 saatten fazla beklemesi saçlarınız için istenmeyen sorunlara yol açabilir.

BADEM YAĞI İLE SAÇ UZATMA YÖNTEMİ

Erkekler için sağlıklı saç uzatma yöntemleri içinde bir diğer yöntem olan badem yağı ile saç uzatma seçeneği de saçlarınız için önemli bir çözüm noktasıdır. Bu uygulama için hemen hemen her evde olan zeytinyağı ve badem yeterlidir. Bu karışımı hazırlamak için iki malzeme karıştırılarak hafifi ılık seviyeye getirilir. Elde dilen karışım saç diplerinize işleyecek şekilde masaj yaparak saçlarınıza uygulayın. Bu işlemden sonra saçlarınız doğal şampuanla yıkamalısınız.

LAVANTA KÜRÜ YÖNTEMİ

3 bardak su ve bir tutam lavanta ile hazırlanacak olan karışımda öncelikle suyu kaynatmalısınız. Sonra lavantaları kaynayan suya atarak 20 dakika demlenmesini bekleyin. Sonra süzdüğünüz karışımdan elde ettiğiniz sıvıyı saçlarınıza sürün. Yarın saat beklettikten sonra saçlarınızı doğal şampuanla yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2 defa yaparak istediğiniz sonuca elde edeceksiniz.

KEKİK YÖNTEMİ

Erkekler için sağlıklı saç uzatma yöntemleri arasında yer alan kekik yönteminde 80 gr kekik ve1 litre su gereklidir. Kekik su içerisinde 5 dk kaynattıktan sonra elde edilen karışım süzülür. Meydana çıkan sıvı saç diplerine masaj yapılarak uygulanır sonra saç yıkanır.

  Alıntı

Alt 14 Temmuz 2018, 16:45   #2
Durumu:
Çevrimdışı
ÜYE BİLGİLERİ ZİYARETÇİLERE KAPALIDIR
Talking Cevap: Erkekler İçin Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Valla ben zamanın da,yani gençken Zeytinyağı sürerdim...

  Alıntı

« önceki Konuya git | sonraki Konuya git »

Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler : 1 (Üye: 0, Misafir: 1)
 

Seçenekler
Stil

Yukarı Git