Etiketlenen üyelerin listesi


Alt 18 Eylül 2018, 16:59   #1
Durumu:
Çevrimdışı
FLaMeNG
Tuğgeneral
ÜYE BİLGİLERİ ZİYARETÇİLERE KAPALIDIR
https://www.youtube.com/user/mechulzafer
Standart E-Dergi’nin Avantajları Neler?

E-Dergi’nin Avantajları Neler?


E-dergi maliyet yönünden basılı dergilerin basım maliyetine göre daha uygundur. E-dergi ile birlikte dağıtım maliyetleri de azalır. Örneğin basılı dergide yer alan fotoğrafların belli bir çözünürlüğe sahip olması gerekir ve bu durumda baskı kalitesinin iyi olması açısından baskı maliyetini arttırır. E-dergi’de ise bu yönde bir bütçe ayrılmasına doğal olarak gerek yoktur. Ayrıca basılı dergide yer alacak tanıtımların da baskı maliyeti çok önemlidir. Dergi ne kadar masraflı olursa dergide yer alan çalışmalara da ödenmesi gerekli maliyetlerde o kadar yüksek olur. Durum böyle olunca e-dergi reklamları maliyetleri de düşecektir ki bu da reklam alırken rekabet şansını artıran diğer bir avantajdır.Basılı yayınlarda tasarım metin ve görsellerinin yayınlanma şekilleri sayfa yapı ve ebatlarıyla sınırlıdır. Buna karşın elektronik ortamda yayınlanacak olan çalışmalarda ses, görüntü ve animasyon dosyaları eklenerek çok daha fazla hareket özgürlüğü sağlanabilir. Böylece e-dergi reklamcılığında süre kısıtlaması olmadan çok sayıda okura ulaşılarak etkinliği artırılır.

E- dergi’nin içeriğine her yerden ve her zaman ulaşılabilir olmanın da avantajı çok önemlidir. Geriye dönük olarak da eski sayılara ulaşım imkânı sağlanır. Ayrıca basılı yayın dağıtımı yapılamayan yurtiçinden ve yurtdışından da e-derginin okunmasına, incelenmesine olanak sağlar.

Dergi içeriğinin arama motorları tarafından da incelenebiliyor olmasıyla içerikteki bilgilere arama motorları vasıtasıyla da çok sayıda okurun ulaşma imkânı vardır. Bu sayede e-derginin bilinirliği artar ve hedeflenen kitlelere ulaşım daha da kolaylaşır.

Basılı yayın alanında çok uzun zaman alan basım öncesi tasarım süreçleri ve basım aşamaları, dijital ortamda çok daha kısa sürelerde tamamlanır. Aynı zamanda dijital ortamda oluşabilecek bir hataya her an her yerden müdahale edilebilir.

Basılı yayında kullanılan abonelik sistemi istenilirse online abonelik sistemi kullanılabilir. Abone olan kişilere ister ücretli ister ücretsiz, e-derginin yeni sayısının çıktığı duyurusu mail aracılığıyla yapılabilir. Ücretli abonelik söz konusuysa eğer, aboneler e-dergi ücretini ödedikten sonra e-dergiyi inceleme fırsatına erişebilir.

Sosyal Medya Kulübü Dijital Pazarlama ve İletişim Dergisi, e-dergi için en iyi örneklerden biri. İncelemenizi mutlaka tavsiye ederiz.

________________
imza
  Alıntı

« önceki Konuya git | sonraki Konuya git »

Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler : 1 (Üye: 0, Misafir: 1)
 

Seçenekler
Stil

Yukarı Git